Osebna učinkovitost in rast

Del videov je namenjen osebnosti rasti in razvoju osebne učinkovitosti. Določeni to temo obdelujejo s strokovnega stališča, medtem ko drugi videi prinašajo primere dobre prakse in konkretna NLP orodja.

Poslovna predavanja

Videi na temo timskega dela, učinkovitega vodenja, prodajnih pristopov, medosebnih odnosov med zaposlenimi … vam bodo podali koristne napotke za doseganje boljših poslovnih rezultatov. 

NLP konference

Lahko si ogledate tudi nekatera predavanja z NLP konferenc NLP inštituta. Med predavanji boste našli taka, ki se ukvarjajo s poslovno tematiko in predavanja, ki se ukvarjajo z uporabo NLP-ja v vsakdanjem življenju. 

VIDEI

nlp inštituta

Na tej strani si lahko ogledate KRATKE POVZETKE predavanj z NLP e-konference 2020. 

E-konferenca

Oktobra 2020 smo na NLP inštitutu izvedli NLP konferenco z uporabo e-konferenčnega orodja ZOOM. 

Tema: Učenje in motivacija za učenje

Na tokratni NLP konferenci smo s ukvarjali predvsem s strategijami učinkovitega učenja in motivacijo za učenje otrok.  

Kratki POVZETKI predavanj z NLP e-konference 2020.

Za vas smo pripravili kratke povzetke nekaterih predavanj.

Vzgoja v digitalni dobi 
dipl. soc. ped. Rok Gumzej

3 min 06 sek

V povzetku predavanja je Rok predstavil kriterije na osnovi lahko določimo ali ima otrok težave s prekomerno uporabo elektronskih medijev in kako se lahko lotimo reševanja problema s postavljanjem pravil v družini.

Recept za učinkovito učenje in pomnjenje 
prof. Jana Pertot Tomažič

3 min 15 sek

V tem kratkem povzetku nam prof. Jana Pertot Tomažič poda ključne principe pospešenega učenja in konkretna navodila kako strukturirat učenje za doseganje boljših šolskih in študijskih rezultatov.  

Poučevanje in motivacija za učenje 
prof. Tina Šantej

4 min 48 sek

Prof. Tina Šantej je v tem videu na kratko povzela svoje predavanje, ki se je osredotočalo na to kako so učitelji motivirali učence za delo nekoč in kako jih motivirajo danes. Poleg tega je podala tudi svoj pogled na vprašanje katere so glavne naloge učiteljev v današnjem času.

Pripovedovanje zgodb in učenje 
dr. Džemal Durić

4 min 51 sek

Dr. Džemal Durić v posnetku demonstrira kako z vzbujanjem radovednosti lahko pritegnemo pozornost slušateljev.

Na tej strani, med celotnimi predavanji si lahko ogledate tudi celotno predavanje dr. Durića, kjer je predstavljena struktura komunikacijskega vzorca, ki je predstavljen v tem videu. 

Celotna predavanja z NLP e-konference 2020.

V nadaljevanju si lahko ogledate nekaj predavanj s konference.

Mnemotehnični pripomočki kot pomoč pri učenju in poučevanju 
Marko Korenjak, mag. ekon. in posl. ved

26 min 47 sek

Na predavanju je Marko predstavil mnemotehnične pripomočke, ki vam bodo olajšali in pospešili pridobivanje novega znanja. 

S telesno aktivnostjo do boljšega spomina 
Jurij Dreo, dr. med.

19 min 58 sek

Telesna aktivnost razvija hipokampus, del možganov, ki je ključen za kakovostno delovanje spomina. Na predavanju Jurij predstavi katere telesne aktivnosti razvijajo ta del možganov.

Pripovedovanje zgodb in učni uspeh 
dr. Džemal Durić

28 min 53 sek

Učitelji, ki znajo pripovedovati dobre zgodbe, znajo pritegniti pozornost učencev, jih navdušiti in motivirati. Ali obstaja celo povezava med učiteljevo veščino pripovedovanja zgodb in učnim uspehom učencev? 

Analogni starši digitalnih otrok – vzgoja v digitalni dobi
Rok Gumzej, dipl. soc. ped.

29 min 47 sek

Internet, video igre in družbena omrežja so postali pomemben del današnje mladostniške kulture. Ta spletna okolja, ki se spreminjajo z izjemno hitrostjo, pa starše pogosto postavijo pred nove izzive. Digitalni svet, v katerem danes mladi odraščajo, namreč s sabo prinaša tudi določena tveganja, kot je prekomerna raba spleta.

Starši se srečujejo z vprašanji kot so: Kje je časovna meja igranja video iger? Kaj narediti, ko ni več pomoči, čas na računalniku pa še vedno raste? Kako pristopiti do otroka in se z njim odkrito pogovoriti o digitalnem svetu? Na predavanju bomo odgovarjali na ta in podobna vprašanja ter spoznavali, kaj pomeni uravnotežena raba interneta.